Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koho volit, volby jsou na krku, co teď?

Volby jsou na krku. Co teď? No asi se k nim musíme postavit čelem. To je to, co se většině a většinou v Čechách nedaří. Svojí nespokojenost s věcmi veřejnými vyjadřujeme docela nahlas v hospodě. Také se často a to kdekoliv setkáme s názorem: dej nám pokoj s politikou. V té chvíli ovšem zapomínáme, že politika nám ten pokoj nedá. Počet dětských plínek, školek, škol malých i velkých, počet doktorů i sester atd se zařizuje skrz politiku. Proto - jít k volbám.

 Napadá mne v této souvislosti:

 Skouknout polit. strany, které se v těchto volbách budou ucházet o přízeň voličů. Jsou to volby v říjnu 2017:

Strana TOP 09 - ti už byli a je tam Kalousek, před kterým lidé spíše varují. A zasloužili se spolu s ODS a Kdu o schválení církevních restitucí, za což jsou na věky i se svými "kumpány" na věky nevolitelní. - Ne!

Strana Kdu - spíše slibotechny, kterým jde hlavně se tam někam dostat a pak tam nějak bruslit - asi nijaký příslib do budoucna - Ne.

Strana ANO - Zatím mají největší preference a vypadá to, že z nich vzejde budoucí premiér. Asi si lidé říkají, že to ostatní také mohou zkazit a většina dosavadních stran už to i zkazila. Tak to značná část voličů chce zkusit, co kdyby ... Asi zkusit.

SPD Tomio Okamury - Už mají kol 8 % preferencí a mají zálusk dostat kol 10%. Hovoří o demokracii švýcarského typu, referendech, přímé volbě politiků  a odvolatelnosti politiků. Když se to zkusí, nic se tím nezkazí a může se leccos zlepšit .. Asi zkusit.

Čssd je asi spíše stranou průšvihářů. Kde co vychytračit ev. rozkrást. Dosavadní zkušenosti nejsou dobré. Část jsou namočeni v kdejakém podvodu. Už jsou prokouknuti. Ne.

Ods je v lecčems podobná soc. dem. Také léta podvodů a nic moc dobrého pro lidi. Korunu tomu všemu nasadili spolu s Top 09 a Kdu v podobě schválení "církevních restitucí". - Ne!

Ksčm se tváří jako přínos pro společnost, ale za ta dlouhá léta nic nepředvedli. navíc mají úlety jako např, že za Prahu mají vedoucí org. strany stalinistku Martu Semelovou místo toho, aby předestřeli nějakou praktickou vizi. - Ne!

Strana zdravého rozumu - je tam už řádku let, pan Hanig je velice seriozní vedoucí té strany a přesto ta strana nedostává hlasy voličů - nejvíce  měla 2,8% - a pak si lidi stěžují, že není koho volit. No klidně zkusit.

Starostové a nezávislí - nebudí ve mně příliš důvěry. Asi se hlavně snaží dostat se do sněmovny a pak děj se vůle. U nich bych také čekal chuť mít na lecos referendum, ale oni o to nijak neusilují. Asi jim vyhovují volební a povolební čachry. Raděj asi ne.

          Až mne něco dalšího napadne, dopíšu to sem.  

 Už máme další volby (září 2018). Komunální. Asi se strany příliš nezměnily. Jen  piráti se vycajchnovávají - Počmárávají bilbordy a pod.